Strona głównaZdrowieJak przygotować się do wizyty u stomatologa?

Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?

Każdy z nas od czasu do czasu powinien odwiedzić gabinet dentystyczny. Gdy już uda nam się umówić wizytę i wreszcie nadchodzi ten dzień to w naturalny sposób wielu pacjentów zastanawia się jak się przygotować do wizyty u stomatologa. Na szczęście nie trzeba przygotowywać się zbyt mocno, jednak o kilku przede wszystkim higienicznych zasadach jak najbardziej warto pamiętać.

Zadbanie o higienę

Wydaje się, że higiena jamy ustanej to podstawa, o której każdy powinien pamiętać i mocno wierzymy, że tak jest. Jednak dla formalności przypominamy, że dokładne wyszczotkowanie zębów przed odwiedzeniem gabinetu stomatologicznego jest podstawą. Poza szczotkowaniem nie zaszkodzi, gdy zostanie wykonane czyszczenie nićmi dentystycznymi. Warto tez odnotować, żeby nie pić innych płynów niż woda przed wizytą u dentysty (w szczególności należy unikać słodkich napojów).

Przygotowanie dokumentacji medycznej o ile taką posiadamy

Dokumentacja fotograficzna jest najczęściej stosowaną dokumentacją jaką wykorzystuje współczesna stomatologia. Dlatego warto się zorientować, czy dysponujemy aktualną dokumentacją fotograficzną czy też nie. Czasami przez roztargnienie pacjenta może dochodzić do sytuacji, w której zdjęcie jest wykonywane ponownie w krótkim odstępie czasu. Zazwyczaj są to sytuacje w których następuje zmiana gabinetu stomatologicznego. Tak czy inaczej, niezależnie od tego czy mówimy o receptach czy o zdjęciach RTG czy o innej dokumentacji warto o tym po prostu pamiętać przed wizytą.

Przygotowanie pytań do stomatologa

Naturalne jest, że podczas wizyty możemy nie pamiętać o niektórych sprawach. Dlatego warto spisać sobie pytania albo chociaż dokładnie ułożyć w głowie tak aby później podczas wizyty efektywnie wykorzystać czas.

Kontrolowanie stresu

Poza powyższymi aspektami warto też zadbać o to, żeby za bardzo nie stresować się wizytą w gabinecie dentystyczym. Jeśli jednak czujesz, że dotyka Cię dentofobia to dobrze nie myśleć zbyt wiele o wizycie. Dentysta (np. dentysta Ursynów) na pewno zadba o to żebyś poczuł spokój podczas wizyty, jednak trzeba zadbać również samemu o to, żeby samopoczucie przed wejściem do gabinetu było na odpowiednim poziomie. Dzień przed wizytą lepiej zająć głowę czymś przyjemnym i nie rozmyślać zbyt wiele o wizycie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne