Strona głównaZdrowieJaka kawa do ekspresu przelewowego?

Jaka kawa do ekspresu przelewowego?

Ekspresy przelewowe zdecydowanie zyskują na popularności w ostatnim czasie. Dobre ekspresy przelewowe możemy spotkać zarówno w kawiarniach jak i w prywatnych kuchniach. Jest to świetny sprzęt dla każdego entuzjasty małej czarnej. Jeśli już masz taki ekspres lub planujesz zakup to z pewnością nasuwa Ci się pytanie – jaka kawa pasuje do ekspresu przelewowego? Właśnie na to pytanie krótko i zwięźle odpowiadamy poniżej.

Klasyka

Klasyczne kawy brazylijskie na pewno powinny się sprawdzić. Najprostszym rozwiązaniem jest stuprocentowa Arabica o świeżym aromacie. Może być podawana z mlekiem lub jako klasyczna czarna (w tej wersji bardziej wyczuwalne są nuty owocowe). Brazylijska Arabica jest ceniona przez każdego kto lubi poczuć klasyczny pobudzający aromat kawy.

Idealna kawa do ekspresu przelewowego?  Irazu 100% Arabica

Idealna kawa do ekspresu prosto z gorącej słonecznej Kostaryki to Irazu 100% Arabica. Wyróżnia się nieco bardziej kwiatowo-orzechowym aromatem. Co ciekawe smak ten idealnie przełamują delikatne nuty cytrusowe. Według wielu opinii kawa ta uchodzi za bardzo dobry wybór do ekspresu przelewowego.

Trochę eksperymentów

Jeśli poszukujesz czegoś nieco bardziej nomen omen “wyszukanego” to musisz wiedzieć, że Arabica występuje w naprawdę wielu odmianach. Dla spragnionych egzotyki polecamy Afrykańską Arabice, z rejonów Etiopii. Wyróżnia się świeżym czekoladowo-owocowym aromatem.

Podsumowując, nie ma jednej idealnej kawy do ekspresu przelewowego. Cała magia polega na próbowaniu i eksperymentowaniu aż samemu dojdzie się do perfekcji. Potwierdzi to każdy barista – nic nie zastąpi praktyki. Jednak śmiało można powiedzieć, że większość kaw z serii 100% Arabica bez problemu nadaje się do parzenia w ekspresie przelewowym. Parzenie w takich ekspresach charakteryzuje się tym, że wyjątkowo duży wpływ na ostateczny sukces (czytaj. aromat i smak) ma użyta woda. Dlatego rekomendowane jest użycie przefiltrowanej wody. Ponadto, warto pamiętać, że ziarna do ekspresu przelewowego raczej są dosyć grube.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne