Strona głównaLifestyleJazz jako taniec

Jazz jako taniec

Podczas gdy niewielu ludzi rozumie prawdziwe pochodzenie Jazzu jako formy muzycznej, mniej osób wciąż rozumie pochodzenie jazzu jako stylu tańca. Jazz jest bardzo dzieckiem bez ojca. Co więcej, jazz jako muzyka i taniec wydają się mieć wiele matek, mimo że nie mają ojca. Rozumiem przez to, że istnieje wiele wpływów na tę barwną formę muzyki i tańca, chociaż żaden wpływ nie jest wystarczająco znaczący w nowym stworzeniu, aby można go było uważać za “ojca” lub “matkę” za tę kwestię jazzu.

Chociaż jazz ma wiele domniemanych miejsc urodzenia, to naprawdę ma tylko jeden prawdziwy dom i tym domem będzie Nowy Orlean. Podobnie jak muzyka, z której słynie to miasto, Nowy Orlean jest miastem bez ojca. Nowy Orlean był tyglem w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, zanim nie mieliśmy pojęcia, co to znaczy być tyglem. Z wpływów Francuzów, Hiszpanów, Niemców, Anglików i oczywiście populacji byłych niewolników i czarnych wolnych mężczyzn i kobiet, Nowy Orlean był idealnym miejscem dla tego mieszanego i mieszanego stylu muzyki i tańca, by nazwać domem.

Nic dziwnego, że taniec jazzowy powstał w wyniku muzyki jazzowej. Po prostu nie ma odpowiednich kroków tanecznych do rozkosznej muzyki, którą znamy od lat jako jazz. Z tego powodu potrzebne było coś nowego i odrobinę poza główną ścieżką, aby utrzymać czas i tempo nowej muzyki, która się pojawiła.

Jako styl tańca jazz był o wiele bardziej “bezczelny” niż tańce w przeszłości, a w niektórych kręgach uważane za pojedynczo nieprzyzwoite. Grzeczne społeczeństwo z pewnością nie interesowało się tą szczególną formą tańca. Dobrą wiadomością dla tych, którzy lubili ten styl tańca, było to, że było mnóstwo miejsc, w których jazz, jako forma tańca i muzyki, był chętnie przyjmowany. Trzeba było trochę zboczyć z ubitej ścieżki, aby ją znaleźć, ale dla wielu było to warte wysiłku.

Muzyka jazzowa i taniec były popularne od jakiegoś czasu, a potem wydawało się, że zejdą do podziemia, z wyjątkiem miast takich jak Memphis, Nowy Orlean, Kansas City i St. Louis, gdzie był zakorzeniony w historii i kulturze. Widzieliśmy ponowne pojawienie się tego popularnego ostatnio stylu muzyki i tańca w ostatnich latach, jednak z niektórymi wybitnymi muzykami, które przywróciły swing i dźwięk “big band”, który szedł w parze z jazzem jako zarówno forma muzyczna, jak i styl tańca.

Powinieneś jednak zrozumieć, że jeśli chodzi o taniec jazzowy, podobnie jak muzyka, nie ma definitywnych zasad, których musisz przestrzegać, aby był to jazz. Nie ma sztywnych kroków tanecznych, które muszą być przestrzegane dla efektu “jazzu”. Taniec jazzowy jest często mylony jako “stepowanie”, ponieważ muzyka z kranu często była nastawiona na muzykę jazzową. Ważne jest jednak zrozumienie, że jazz nie ogranicza się do stepowania, a inne style tańca wchodzą pod dość duży parasol “tańca jazzowego”.

Niektóre z bardziej popularnych tańców jazzowych to: Black Bottom, Boogie Woogie, Cakewalk, Charleston, Jitterbug, Lindy Hop i swing taniec. Każdy z tych stylów tańca wydaje się być dość znaczącym powrotem popularności w ciągu ostatnich dwóch dekad i jest bardzo interesujący do oglądania, a także w którym uczestniczyć, jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję.

Jeśli rozważałeś lekcje tańca jazzowego dla siebie lub swoich dzieci, mam nadzieję, że zdecydujesz się na to. Nie tylko muzyka do tego typu tańca jest doskonała i podnosząca na duchu, ale także styl tańca sam w sobie jest zabawny i przyjemny. Istnieje bardzo niewiele stylów tańca, które mogą konkurować, jeśli chodzi o umożliwienie artystycznej licencji, płynięcie z prądem i po prostu taniec dla czystej radości tańca. Jako forma sztuki i forma rozrywki muzyka jazzowa i taniec są szczytami mojej książki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne