Strona głównaLifestyleTańcząc przez historię

Tańcząc przez historię

Poprzez historię widzieliśmy wiele ewolucji tańca. Niektóre z tych starożytnych tańców i rytuałów są nadal praktykowane przez tych, którzy szanują ich religijne lub kulturowe historie, podczas gdy wielu niestety zginęło na przestrzeni wieków. Jedna rzecz pozostaje jednak stała. Taniec zawsze odgrywał ważną rolę w społeczeństwach wielkich i małych świata.

Sięgając do początku zapisanej historii taniec był ważną częścią społeczeństwa. Taniec był zaangażowany w uroczystości i przygotowania do wojny. Taniec był częścią rytuałów i ceremonii kultu. Taniec był częścią życia i żyjemy w dzisiejszym społeczeństwie, które coraz częściej określa taniec jako formę rozrywki bardziej niż sposób na życie. Być może dlatego, że mamy coraz większą świadomość, jeśli chodzi o depresję, ponieważ mniej osób doświadcza radości tańca.

Czy wiesz, że spartańscy wojownicy używali tańca w przygotowaniach do bitwy? Włączyli oni “taniec broni”, który został zaprojektowany nie tylko po to, aby zapoznać się z bronią, ale także by pomóc im być bardziej zwinnymi podczas korzystania z nich. Uwierzcie mi, gdy mówię, że bardzo niewielu ośmielało się kwestionować męskość Spartan na polu bitwy. Żołnierze ci byli przygotowani na wojnę, a duża ich część jest wynikiem ich tańców uzbrojenia, jako psychicznego i fizycznego przygotowania do sztuki prowadzenia wojny. W przypadku Spartan wojna była zdecydowanie formą sztuki.

Taniec orientalny był powszechny w czasach, które stały się znane jako czasy biblijne i pozostaje dziś bardzo godną uwagi formą tańca. W rzeczywistości tańce orientalne, zwane także tańcami brzucha, zdają się przeżywać odrodzenie, ponieważ jego popularność rozprzestrzeniła się na całym świecie w ostatnich latach. Ten styl tańca był używany jako część ceremonii religijnych, jak również, aby zachęcić miłośników i podżegać do pożądania, a w niektórych przypadkach do reprezentowania płodności. Taniec orientalny ma długą i intrygującą historię, która jest warta dalszej nauki, jeśli masz na to ochotę.

W czasach średniowiecza taniec był społecznym wymogiem ze względu na środki lub status gospodarstwa. W rzeczywistości to, co dzisiaj nazywamy tańcem towarzyskim, zaczęło się w tym okresie i ewoluowało przez lata, zachowując w pewnym stopniu swoją oryginalną formę. Kościół w tym czasie jednak zmarszczył brwi, choć wielu członków kościoła nie tylko tolerowało taniec, ale także uczestniczyło w tych tańcach. Po wielkiej presji ze strony ludu kościół ostatecznie zaakceptował taniec.

Mówi się, że ruchy średniowiecznych kroków tanecznych były raczej proste i powtarzalne. Podczas gdy niektóre tańce dnia były wykonywane przez pary, było wiele tańców procesyjnych lub liniowych, które były popularne również w tym okresie. Kto wiedział, że taniec na linii ma tak długą i wybitną historię?

W miarę upływu czasu nastąpił taniec. W dzisiejszym społeczeństwie taniec często ogranicza się do konkursów, festiwali i imprez, a nie do prominencji, jaką niegdyś pełnił w społeczeństwie. Dobrą wiadomością jest to, że taniec nie jest już dla niektórych w społeczeństwie działaniem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych z nas. Chociaż dostęp do lekcji tańca, lekcji, filmów itp. Nie jest żadnym dowodem na to, że zostaną wykorzystane, faktem jest, że bardzo niewiele miast w Stanach Zjednoczonych nie oferuje lekcji tańca, które są przynajmniej marginalnie dostępne dla tych, którzy uczestniczą. Taniec konkurencyjny to jednak inna sprawa i może przynieść znaczną cenę tym, którzy nie są świadomi lub zaskoczeni. Taniec rekreacyjny jednak często kosztuje niewiele więcej niż muzyka, z którą trzeba tańczyć, i wolę tańca w głębi duszy. Żyjemy w kraju pełnym możliwości, nie marnujmy okazji, aby wprowadzić prostą przyjemność tańca w nasze codzienne życie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne