Strona głównaSportPiłki golfowe

Piłki golfowe

W Polsce można kupić piłki golfowe wielu producentów. Jednak od lat numer jeden to piłka golfowa PRO V1 firmy Titleist. Tą piłką grają najlepsi gracze na zawodowych turniejach. Co ciekawe nawet jeżeli zawodowy gracz w golfa ma umowę sponsoringową z firmą konkurencyjną do Titleist np. Taylor Made PING Callaway to czasami zastrzega sobie w kontrakcie że co prawda będzie używał kijów sponsora, zakładał czapkę golfową z jego log ale grał będzie tylko i wyłącznie piłkami PRO V1 firmy Titleist. To są po prostu najlepsze piłki golfowe na świecie. Wchodząc do sklepu golfowego widzimy jednak że nawet tej samej firmy piłki golfowe mają różną cenę. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to spowodowane budową samej piłki oraz kosztami jej wyprodukowania. Są piłki golfowe jednowarstwowe, dwuwarstwowe. Trzywarstwowe a nawet pięciowarstwowe. Różnią się ilości wgłębień ( ang. Dimple ) oraz oczywiście kolorami. Zazwyczaj widzimy na turniejach w telewizji białe piłki golfowe. Wszyscy gracze mają taki sam kolor piłki. Pierwsze uderzenie leci nawet na dwieście osiemdziesiąt do trzystu metrów i wszyscy się zastanawiają jak gracze w golfa rozróżniają która piłka golfowa należy do którego gracza. Jak oni się nie pomylą ? Jest na to sposób. Po pierwsze piłki mają nadrukowany numerek. Po drugie każdy gracz ma obowiązek oznaczyć swoją piłkę przed grą w sposób taki aby potem mógł ją bez żadnych wątpliwości zidentyfikować jako jego piłka golfowa. Zazwyczaj robi się to flamastrem pisząc na piłce swoje inicjały, stawiając kropkę lub dwie i tym podobne oznaczenia. Przed rozpoczęciem gry gracz stając na pierwszym tee anonsuje „ Gram piłką Titleist PRO V1 z numerem trzy i dwiema kropkami”. Można też kupić piłki golfowe w różnych kolorach. Najpopularniejszy jest kolor biały i żółty ale  w ofercie sklepów golfowych są też piłki różowe, zielone, czerwone czy niebieskie. Jeżeli nie wiesz jaką piłkę wybrać dla siebie można zrobić tak zwany ball fitting podczas którego specjalista dobierze piłki odpowiednie dla Ciebie i Twojego poziomu gry. Jeżeli nie możesz zrobić fittingu piłek golfowych można to zrobić online na stronie producenta.  Wpisz w wyszukiwarkę hasło: „ Titleist ball fiting” i zostaniesz skierowany do formularza po którego wypełnieniu zostanie Ci zaproponowana optymalna piłka golfowa dla Ciebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne