Strona głównaLifestyleZawieszki do smoczków - mały gadżet, który bardzo ułatwia życie rodziców

Zawieszki do smoczków – mały gadżet, który bardzo ułatwia życie rodziców

Rzeczy takie jak butelki, smoczki, pieluszki oraz wózek dziecięcy to podstawa wyprawki dla noworodka. Poza dużymi zakupami (np. w postaci wspomnianego zakupu wózka) warto zaopatrzyć się także w małe gadżety, które zdecydowanie ułatwiają opiekę nad maluszkiem. Do takich przedmiotów zalicza się zawieszka do smoczka, która choć niepozorna – z pewnością okaże się niezwykle przydatna.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w zawieszki do smoczków?

Smoczek służy zaspokajania potrzeby ssania maluszka. Dzięki temu czuje się bezpiecznie. Zdarza się jednak, że maluszek z jakiegoś powodu wypluje smoczek lub ten po prostu sam wypadnie mu z buzi. W skrajnych przypadkach taki smoczek może wylądować w takim miejscu, że odzyskanie go jest wręcz niemożliwe. W takim wypadku warto mieć łańcuszek do smoczka, który to uniemożliwi pojawienie się takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Zawieszki do smoczków zwane też czasem łańcuszkami do smoczka są przydatnym gadżetem, który pozwala smoczkowi trzymać się blisko dziecka. Niektóre smoczki są nawet od razu w niego zaopatrzone. Zawieszka to nic innego jak sznureczek lub łańcuszek z zapięciem, który z jednej strony przyczepia się do smoczka, a z drugiej strony do ubrania dziecka. Często ratuje wypluty smoczek przed upadkiem na ziemię, czy brudną podłogę w autobusie. Oszczędza więc czas i nerwy rodziców, którzy nie będą musieli martwić się o to, że smoczek zgubił się, czy też wylądował na brudnej powierzchni podczas. Nie trzeba więc go odkażać, tylko śmiało można ponownie włożyć smoczek do buzi dziecka.

Czy wszystkie zawieszki są takie same?

Pytanie może wydawać się banalne, jednak wcale nie jest, gdyż łańcuszki do smoczka dla dzieci występują w różnych odmianach. Poza podstawowymi różnicami, takimi jak długość łańcuszka, kolor czy materiał, z którego jest wykonany, łańcuszki do smoczków różnią się między sobą jeszcze innymi detalami. Niektóre zawieszki mają jeszcze funkcję grzechotki, by zabawiać nieco większe maluszki. Jak widać łańcuszki są różne i warto mieć ich kilka, by w zależności od potrzeb dzieciątka założyć łańcuszek bez zabawki lub taki, który w razie potrzeby będzie potrafił potomka przez chwilę zająć.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne