Zastanawiacie się, czy kilkumiesięczny bobas może spędzić kilka dni pod namiotem? Wydaje się wam, że taka wyprawa jest dobra dla kilkulatka? Wielu rodziców rezygnuje z wakacji pod namiotem, obawiając się, że ich mała pociecha nie jest gotowa na spanie w innych warunkach, niż te standardowe. Pokażemy wam, że nie musicie rezygnować z wyprawy — wystarczy dobrze przygotować wakacje pod nammiotem.
Po pierwsze — ubrania
Niezależnie od tego, czy aktualnie panują upały, czy bardziej jesienna aura w bagażu dziecka nie może zabraknąć ubranek na każdą pogodę. Ubieranie na tzw. cebulkę zapobiegnie przegrzaniu i odwrotnie.
Po drugie — akcesoria turystyczne
Nie musicie rezygnować z wygody. Zaopatrzcie się w składaną wanienkę turystyczną, nocnik turystyczny, matę do przewijania, butelkę z pojemniczkiem na mleko czy herbatkę w proszku, a także w małe, miękkie zabawki.
Po trzecie – wygodny odpoczynek
Koniecznie zadbajcie o dobrej klasy materac dmuchany lub grubsze karimaty. Nie zapomnijcie o śpiworach – dziecko powinno spać w swoim. Tutaj sprawdzają się śpiworki z kapturem, zapinane na zamek błyskawiczny. Lepszym wyborem są cieplejsze modele, aczkolwiek – jeśli miejsce pozwala, weźcie jeden cieńszy. Kilkumiesięczny maluch może spać w gondoli z wózka.
Po czwarte – komary i inne insekty
Komary to zmora nie tylko pod namiotem, ale szczególnie tutaj należy zadbać o właściwą ochronę. Środki odstraszające komary to jedno – dzieciom przydadzą się opaski antykomarowe, które można kupić w każdej aptece. W bagażu powinna znaleźć się także moskitiera.
Po piąte – koc
Kocyk polarowy to prawdziwy must have wakacji pod namiotem. Nie zajmuje wiele miejsca, za to idealnie zatrzymuje ciepło. Możesz go położyć w nocy pod ciałem malucha – wtedy koc stanie się izolatorem zimnego podłoża lub też owinąć dziecko podczas wieczornego spaceru, czy biesiadowania przy ognisku.
Po szóste – apteczka
W apteczce malucha koniecznie muszą znaleźć się leki przeciwgorączkowe, termometr oraz kompresy i plastry. Ważne, by zabrać ze sobą te medykamenty, które zazwyczaj podajemy dziecku podczas przeziębienia i dolegliwości z przewodu pokarmowego.
Po siódme — niezbędnik garderoby
Wakacje pod namiotem cechuje większe zapotrzebowanie na niektóre elementy garderoby dziecka. Do takich należą czapki — idealnie, jeś
li w bagażu znajdzie się czapka na wiązanie, czapka wsuwana z delikatnej bawełny oraz płócienny kapelusz. Dobrze spakować także apaszkę, trampki, kalosze (dla tych dzieci, które samodzielnie chodzą) i skarpetki różnych grubości. Nie zapomnijcie o odzieży przeciwdeszczowej – idealna będzie kurtka przeciwdeszczowa chowana do kieszeni.
Po ósme — pomocnicy pieszych wypraw
Wybierając się pod namiot, nie zawsze potrzebujemy wózka dziecięcego. Przyjemniejszym transportem dla dziecka jest nosidło z odpowiednim usztywnieniem na kręgosłup.
Po dziewiąte — oświetlenie
Zadbajcie o oświetlenie w namiocie. Nocne przewijanie, czy ocena sytuacji jest zdecydowanie łatwiejsza przy delikatnym świetle. Z powodzeniem możecie wykorzystać przenośne lampki Led na baterie.
Po dziesiąte – dobre nastawienie
Nie stresujcie się wyjazdem pod namiot z malcem. Wbrew pozorom, dzieci doskonale znoszą taką zmianę i okazuje się, że kilkudniowy wypad pod namiot jest dla całej rodziny prawdziwą przyjemnością.