Strona głównaTurystykaGdzie wyjechać na weekend? Góry to najlepsza odpowiedź!

Gdzie wyjechać na weekend? Góry to najlepsza odpowiedź!

Weekend zazwyczaj pełni czas, w którym możemy odpocząć od pracy. To także właściwy moment, w którym rodzina jest w stanie spotkać się i spędzić aktywnie ze sobą chwile. Warto w tym zakresie zdecydować się na spontaniczny wyjazd, który na przestrzeni zaledwie dwóch dni, będzie w stanie zachwycić i pozostawić niezapomniane wrażenia na bardzo długo. Na pierwszy plan wyłaniają się góry.

Górskie tereny i okoliczności przyrody przykuwają uwagę i pozwalają na dobre wypocząć swoim wczasowiczom. Nic dziwnego więc, że tyle Polaków obiera kurs właśnie w takie regiony naszego kraju. Swojska atmosfera, łącząca się z naturalnym krajobrazem oraz ciekawa kultura, to część niezbitych dowodów na to, że warto się  w te strony wybrać, nawet na kilkudniowy odpoczynek.

Sprawdzone pomysły na wypoczynek w górach

Myśląc o górach, jedną z pierwszych myśli, jaka nam się nasuwa, są Tatry. To uwielbiany przez Polaków masyw górski, u którego podnóża rozwinęła się bogata i atrakcyjna turystyka górska. Obejmuje ona miejsca wypoczynkowe i noclegowe nie tylko w Zakopanem, ale również w wielu innych okolicznych miejscowościach, jak np. Szaflary. Noclegi w tej miejscowości stanowią doskonałą bazę wypadową do odwiedzenia Zakopanego i okolic, ale także poznania i podziwiania atrakcji znajdujących się w jego bliskim sąsiedztwie. Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska to zaledwie część rozbudowanej turystyki, która obejmuje mnóstwo atrakcji, szczególnie w postaci znakomitego lokalnego jedzenia oraz charakterystycznej architektury. Z Szaflar zdecydowanie łatwiej będzie też wyjechać na Zakopiankę, a także wyruszyć w okolice Pienin, gdzie można podziwiać tamtejsze stare zamki oraz piękne jeziora.

Tatry to przecież nie jedyna opcja, aby podziwiać polskie górskie tereny. Planując wyjazd bliżej naszego kraju, możemy się także podjąć kilkudniowego pobytu w Małopolsce, a ściślej w miejscowości Rytro, otoczonej rozmaitymi wzgórzami i górami. W ofercie takiego serwisu jak Meteor znajdziesz Rytro noclegi, na które składa się cała baza hoteli i miejsc wypoczynkowych, w których będziesz mógł się zatrzymać i czerpać przyjemność z wolnego czasu. Ośrodki rekreacyjne oraz przedstawione apartamenty z pewnością zachęcą nas do odkrycia otaczającej miejscowość natury i górskich krajobrazów. Malownicze zakątki wzbogaca też okoliczna historyczna zabudowa i architektura, a także wysoko rozwinięta agroturystyka. Osoby, w szczególności te zamieszkujące na co dzień duże miasta, z pewnością docenią wyjątkowe uroki i cichy zakątek, jakie niesie za sobą pobyt w miejscowości Rytro.

Wyjazd w góry to znakomita okazja, aby zakosztować lokalnego jedzenia, a także poznać kulturę górali. Tatry i Małopolska to kierunki, w które warto się wybrać zarówno na kilka dni wypoczynku, jak i na długie letnie lub zimowe wakacje.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne